Kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu minimalistycznym
2020-05-20

Moda na minimalizm dotarła również do Polski, a aranżacja wnętrz w takich stylu cieszy się coraz większą popularnością. Jak może wyglądać minimalistyczna kuchnia? A o czym pamiętać w trakcie prac nad takim wnętrzem?

Projektowanie kuchni to wielkie wyzwanie. Im mniej sprzętów ma się w niej znaleźć, im mniej mebli ma nam służyć w tym wnętrzu – tym trudniej. Warto się jednak wysilić, gdyż nagrodą za trud będzie proste i wygodne wnętrze, w którym każda rzecz będzie miała swe stałe miejsce. Minimalizm to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają małe mieszkania, a chcą je urządzić w praktyczny sposób. Tu ograniczanie dodatków i sprzętów to podstawa sukcesu.

Kuchnia minimalistyczna to zazwyczaj kuchnia o niewielkich rozmiarach. By mogła ona wyglądać pięknie, warto tu postawić na jasną kolorystykę. Biel, beż – oto barwy, które w małym wnętrzu sprawdzą się najlepiej. Jedne meble, lekkie i funkcjonalne, pozbawione zbędnych zdobień – oto kolejna zasada, której w czasie urządzania małej kuchni warto przestrzegać. Warto też zastanowić się nad doborem sprzętów AGD. Czy zmywarka naprawdę będzie nam potrzebna? Czy potrzebujemy dużego pieca z piekarnikiem, czy też wystarczy nam nowoczesna płyta indukcyjna? Pamiętajmy, że w małej kuchni jest miejsce tylko na te rzeczy, których naprawdę potrzebujemy, a im staranniej będziemy je dobierać – tym wygodniej będzie nam się w minimalistycznej kuchni pracowało.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoją kuchnią zajęła się profesjonalna firma, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz – skontaktuj się z biurem projektowym w Tarnowie.